İçeriğe geç

Colmar/Alsace Bölgesi (Fransa), Almanya, Avusturya, Slovenya üzerinden Türkiye’ye (17-27 Haziran 2022) (facebook paylaşımı)

An itibariyle Türkiye’ye girdik. Önce bunu müjdeliyeyim de, hikayeyi fotoğraf altı yazılarına bırakabiliriz. Tam iki ay, dolu dolu iki ay! İki ay çok güzel gezdik, dolaştık ama uzun seyahatlerimizin sonunda hep söylediğimiz sözü yine tekrarlayacağım: Gezmek güzeldir, nihayetinde eve dönmek daha da güzeldir! Uzaklara, yabancı diyarlara gitmek, görmek, tanımak, keşfetmek eşsiz bir deneyim, müthiş bir zenginlik; yuvanıza, yurdunuza dönmek şartıyla. Döndük ve siz merak ediyorsunuzdur; ana hatlarıyla şöyle bir döküm yapayım:

– İpsala’dan çıkıp, İpsala’ya girişimizle tam 11.000 km yol yapmışız.

– Yunanistan, İtalya, Fransa, Bask Bölgesi ve Slovenya temel gezi rotamızdı. Almanya, Avusturya, Sırbistan, Hırvatistan, Kuzey Makedonya geçip giderken soluklandığımız ülkeler oldu.

-Türkiye’deki kadar yüksek olmasa da Avrupa’da da enflasyon hissediliyor ve mazot başlıbaşına çok pahalı zaten. 2,4 Euro ile en yüksek mazotu Fransa’da 1,8 Euro ile de Yunanistan’da aldık.

-Pandemi sonrası Türkiye’deki karavan artışı Avrupa’da da yaşanıyor ve özellikle büyükşehirler karavanlarla baş edebilmek için ciddi sınırlamalar getirmişler; paranızla bir çok otoparka giremiyorsunuz.

-Pandemi ile ilgili hiç bir kısıtlama, yasaklama kalmamış.

-Yollarda, sınırlarda, konakladığımız yerlerde hiçbir vukuat, sorun yaşamadık.

-Baktık her şey sorunsuz ilerliyor, sorunu kendimiz yarattık😂; İki kez ardı ardına lastik patlattık, hizmet sektörünün ne kadar pahalı olduğunu görmüş olduk!

-Hizmet sektörü pahalı olmakla birlikte, market fiyatları ucuz.

-Gezilecek, görülecek, keşfedilecek şeylerin ucu bucağı yok. Dünya hem çok küçük, hem de çok büyük! Döndük ama tekrar gelmek üzere de aklımıza bir çok rota yazdık. Şimdi en son kaldığımız Colmar’dan bu yana fotoğraflar altlarında kısa bir özet geçelim ve sizlere bir sonraki macerada görüşmek üzere 👋👋👋 diyelim.

Açıklamalı fotoğraflar için lütfen aşağıdaki bağlantıyı tıklayın;

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: