Biz Kimiz ?

DSC04831

EMİNE MORALI 

1963 yılında Gaziantep’te doğdu.  İlk ve ortaöğretimini babasının memuriyet görevi nedeniyle ülkenin değişik kentlerinde tamamladı. D.E.Ü. Hukuk Fakültesi’nden 1984 yılında mezun oldu. 1985 yılında avukatlık stajını tamamlayarak Yapı Kredi Bankası Ege Bölge Müdürlüğü’nde avukatlığa başladı. 1989 yılında bu görevinden ayrılarak eşi Av. Murat Moralı ile birlikte Moralı Hukuk Bürosu’nu kurdu.

Osmanlı Bankası, Garanti Bankası, Halk Bankası ve son olarak Türk Ekonomi Bankası’nın avukatlığını yaptı.

1987 yılında Murat Moralı ile evlendi. 1990 doğumlu Deniz ve 1995 doğumlu Selin isimli iki kız çocuğu sahibi.

Büyük kızı Deniz’in ODTÜ mezuniyeti ve küçük kızı Selin’in Bilkent Üniversitesi’ne yerleşmesi ile artık 30 yıllık yüksek tempolu avukatlık mesleğinden kendini emekli etmeye karar verdi.

Ekim-2014 tarihi itibari ile emekli avukat, stajyer gezgin olarak yeni hayatına adım attı.

 DSC03727-1                                                                                                                                                                                                          MURAT MORALI

1963 yılında İzmir’de doğdu. 1977 yılında İzmir Saint-Joseph Ortaokulu’nu, 1980 yılında İzmir Atatürk Lisesi’ni, 1984 yılında D.E.Ü. Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. 1986 yılından beri İzmir’de serbest avukatlık yapıyor. 1989 yılında Yapı Kredi Bankası’ndaki görevinden ayrılan eşi Av. Emine Moralı ile birlikte Moralı Hukuk Bürosu’nu kurdu. Halen hukuki danışmanlık faaliyetlerine devam ediyor.

1973 yılında Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nin optimistçisi oldu. 40 yıldan fazla yelken sporunun içinde. 1998 ve 2000 yıllarında Foça Yelken İhtisas Kulübü başkanlığı ve değişik yıllarda yönetim-denetim kurulu üyeliklerinde bulundu. 2006 yılında Göztepe Yelken Şubesi başkanlığında bulundu. 2006-2012 yıllarında Türkiye Yelken Federasyonu denetleme kurulu üyeliği yaptı. 2005-2007 yıllarında İzmir Saint Joseph’liler Derneği başkanlığında bulundu.

1987 yılında Emine Moralı ile evlendi. 1990 doğumlu Deniz ve 1995 doğumlu Selin isimli iki kız çocuğu sahibi.

Evlendikleri günden itibaren, ortak tutkuları “seyahat” için sürekli fırsat yaratmaya çalıştılar. Yurt içi ve yurt dışında birçok seyahatleri oldu. Murat’ın yelken aşkı ile 1993 yılında ilk tekneleri GİGİ’yi aldılar. O yıldan beri Ege, Akdeniz ve İyon Denizi’nde birçok seyir yaptılar. 2006 yılında ilk tekneleri GİGİ’yi satıp DeSel isimli ikinci teknelerini  Fransa’dan Türkiye’ye getirdiler. Sadece denizden değil, karadan da gezme heyecanları onları bir karavan yaptırma fikrine yöneltti. Karış karış önce Anadolu sonra da Avrupa’yı dolaşacak karavanlarını Nisan 2015’te teslim alacaklar.  Biriktirdikleri gezgin anıları ve fotoğrafların yoğunluğu üzerine bu web sitesini oluşturmaya karar verdiler. Seyir araçları kısmında karavan ve tekneleri ile ilgili bilgi ve görsellere ulaşabilirsiniz.

10 Yorumlar »

 1. Hayırlısı olsun. İyi gezmeler dilerim. Sevgi ve saygılarımla,
  Günöz KOLAYLI
  İzmir Kamp Karavan Derneği üyes,….

 2. Yolunuz her daim açık olsun güzel iki insan…
  Paşa Çiftliği Ailesi adına Özgür Pekimrekli

 3. Kazasız belasız sağlıklı güzel geziler. Paylaşımlarınızdan takip edeceğiz.

  • Kostas Bey, ilginize teşekkürler. Sitenize koyabilirsiniz. Sitenizdeki yerleştirmeden sonra bize linkini gönderirseniz memnun oluruz. Biz de sizin sitenizi çok beğendik. Bilgilendirici açıklamalar çok yerinde. Çalışmalarınızda başarılar dileriz.
   Saygılarımzla.
   Rota:YOL

Bir Cevap Yazın