İçeriğe geç

VERONA (KARAVAN PARK YERİ) – İTALYA (19 Ağustos 2016)

Geçtiğimiz hafta Verona’ya giderken şehir merkezine yakın kamping arayışındaydık. Navigasyonda merkeze en yakın kamping “Area Camper Verona” isimli bir yerdi. Açıklamasında “camper park area” diye yazıyordu. Biz genelde kampingde kalmadığımızdan biraz kamping cahiliyiz. Bir de ilk defa karavanla yurtdışına çıktığımızdan böyle bir kavramın yabancısı olarak burasını normal bir kamping sanıp navigasyonumuza kurduk. Kampingin olanaklarıyla bir işimiz yok aslında. Amacımız şehri gezmek. Akşam geç saatte geldiğimiz karavanımıza park cezası yazılmasın ve güvenle, sessiz bir ortamda uyuyabilelim. Başka bir isteğimiz yok.
Şehir turunu yaptıktan sonra navigasyonumuz bizi Area Camp Verona’nın kapısına getirdi. Biz resepsiyon aranıyoruz ama etrafta hiçbir görevli yok. Görevli kulübesi de yok. Yazılardan anlıyoruz ki tek görevli güvenlik kamerası. Canlı hiçbir kişi yok. Park girişinde düğmeye basıp kartınızı alıyorsunuz ve bariyer açılıyor. Günlük 10 €. Çıkışta kartınızı makineye okutuyorsunuz ve paranızı makineye ödüyorsunuz. Aldığınız çıkış kartını okutarak bariyerin açılmasını sağlıyorsunuz ve güle güle… Her şey otomatik. Park alanında tuvalet, bulaşıkhane, çamaşırhane yok tabii ama atık suyunuzu bırakacağınız mazgal, tuvalet tankınızı boşaltacağınız wc ve temiz su alabileceğiniz musluk, hortumuyla emrinize amade.
Bizim de istediğimiz bundan başka bir şey değil zaten. Düşünceye, hizmete ve bunun tertemiz uygulanışına bayıldık.
Şehri gezmek için harita otomatı bile düşünülmüş. 2 €’yu makineye atıp haritanı alıyorsun, ver elini Verona… Merkeze sadece 650 metre. Daha ne olsun?
Park yerinin fotoğrafları aşağıda. Her şehrin merkezinde bu uygulamayı görmek umuduyla…

Açıklamalı fotoğraflar için lütfen aşağıdaki bağlantıyı tıklatın.

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Frotayol%2Fposts%2F1452767681416922&width=500

Bir Yorum Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: