İçeriğe geç

BREZİLYA – RİO DE JANEİRO PLAJLARI – GÜNLÜK 5 (11 Şubat 2016)

BREZİLYA – RİO DE JANEİRO PLAJLARI

Rio de Janeiro’nun bütün kıyıları plaj. Sahiller 10-15 katlı apartmanlarla çevrilmiş vaziyette. İnsanlar parmak arası terlikler ve mayolarıyla evlerinden çıkıyor, plaja gelip sporunu yapıyor, denizine giriyor, arkadaşlarıyla plajda buluşuyor, orada seyyar satıcılardan karideslerini yiyor, içkisini içiyor, kısacası tüm gününü plajda geçiriyor. Mayoyla ve şıpıdık parmak arası terliğiyle belediye otobüsüne binip evine gidiyor. Peki çalışanlar … işte en zoru da bu Rio de Janeiro’da. Herkes sere serpe plajlarda keyif yaparken yoğun bir işin içinde olmak gerçekten dayanılır gibi değil. Havanın sıcak olduğunu ve herkesin kan-ter içinde kaldığını düşünün ve bazı insanlar gözünüzün önünde, şehrin merkezinde plaj keyfi yapıyor, denize girip çıkıyor, ama siz yoğun bir tempoda çalışıyorsunuz ve her başınızı kaldırışınızda pencereden plajdaki neşe içinde, denizde ve kumsalda cıvıldaşan insanları görüyorsunuz. Ağır bir işkence bu durum ve insan haklarına aykırı !!!

Rio de Janeiro’daki plajlar kendi aralarında da ayrılmış vaziyette. Copacabana ailelerin ve turistlerin gittiği en ünlü plaj. Elit kesimin gittiği İpanema ayrı bir havada. Bu plajda satılan ürünler aynı ürünler olmasına rağmen daha pahalı. Çünkü servis ve hizmet daha iyi. Beach-volley sahaları daha düzgün. Çocuk parkları çok muntazam. Belli ki hergün etrafındaki lüks oteller tarafından bakımı yapılıyor ve temizleniyor. Eşcinsellerin gittiği plaj ayrı, hippilerin gittiği plaj ayrı v.s.

Aşağıdaki görüntü ve bağlantıya tıklayarak ulaşılabilecek diğer fotoğraflar, en büyük ve kalabalık plaj olan Copacabana’dan. Diğerleri de hemen hemen aynı.

copacabana

Diğer fotoğraflar için lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayın;

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Frotayol%2Fposts%2F1289759304384428&width=500

 

 

 

Bir Yorum Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: